"WORK IN TECH"

TIEŠSAISTES IT APMĀCĪBAS SIEVIETĒM

90 bezmaksas vietas un atbalsts darba uzsākšanai!

Apmācības tehnoloģiju nozarēs sievietēm bez priekšzināšanām!

Pieteikšanās ir slēgta!

Programmas metodika:

Video + interaktīvi uzdevumi

Šī programma sastāv no vairāk nekā 100 stundām instrukciju un video formā veidotu interaktīvu un praktisku uzdevumu. Saturu veidojuši Google darbinieki, kuriem ir desmitiem gadu pieredze IT jomā.

Apmācību programmas saturs:

Detalizētāks programmas UX Design apraksts angļu valodā pieejams te: https://www.coursera.org/professional-certificates/google-ux-design

Iegūstot šīs IT prasmes, dalībnieces sevi sagatavos sekojošām lomām: UX (lietotāja pieredzes) dizaineris, UI dizaineris, UX pētnieks.

Detalizētāks programmas Data Analytics apraksts angļu valodā pieejams te: https://www.coursera.org/professional-certificates/google-data-analytics

Iegūstot šīs IT prasmes, dalībnieces sevi sagatavos datu analītikas jomām.

Šī kursa apgūšana nodrošinās arī profesionālu sertifikātu, kas apliecina:

 1. Apgūtas zināšanas, kas nepieciešamas, lai uzsāktu darbu minētajās lomās.
 2. Apgūtas prasmes ikdienas UX dizaina un datu analītikas uzdevumu veikšanai.
 3. Spēja un izpratne veikt ikdienā šo profesiju pamata funkcijas, kā arī izprast un pielietot dažādas šajās profesijās nepieciešamās tehnoloģijas un rīkus.

Lai pieteiktos “Work In Tech” apmācību programmai, Tev:

 • Jābūt vismaz 18 gadus vecai;
 • Jābūt vēlmei pārkvalificēties vai virzīties uz IT nozari;
 • Jābūt gatavai oktobra – janvāra periodā apgūt nepieciešamās tehniskās zināšanas UX/UI vai Data Analytics specialitātē un veltīt mācībām vismaz 10h nedēļā;
 • Jābūt gatavai apgūt mācību vielu video un rakstiskā formātā angļu valodā;
 • Nopietni jāapsver iespēja izvēlēties UX/UI vai Data Analytics speciālista karjeru un pēc mācību beigām jābūt gatavai meklēt savu pirmo darba pieredzi šajā jomā;
 • Jābūt spējīgai pacietīgi iet uz saviem nostādītajiem mērķiem un plānot laiku, lai veiksmīgi tos sasniegtu. Jābūt gatavai sadarboties komandā un spēt uzklausīt kritiku, lai efektīvi virzītos uz priekšu savos darbos;
 • Jābūt zinātkārai visa jaunā apgūšanā un ieinteresētai paplašināt savu redzesloku;
 • Jāuztver piņķerīgu situāciju risināšana ar aizrautību.

Laika grafiks:

12.09. – 26.09.

Pieteikumu izskatīšana un atlases process

26.09. 

Dalībnieki saņem atbildi par uzņemšanu programmā

Sākot ar 09.10.

Pieslēgšanās kursam

 • Jāpievienojas Coursera platformai, Slack grupai

09.10. – 29.12.

Tiešsaistes mācības un atbalsts

01.01. – 31.01. 

Sagatavošanās darba intervijām un papildus atbalsts pēc kursa beigšanas

Mācību ietvaros tev būs:

 • Patstāvīgi jāplāno un jāmācās Coursera platformā
 • Neskaidrību gadījumā jāsazinās ar Riga TechGirls atbalsta komandu Slack kanālā
 • Jāpieslēdzas atbalsta tiešraidēm Zoom

Lai nodrošinātu veiksmīgu iekļaušanos darba tirgū pēc kursa pabeigšanas, Riga TechGirls veicinās sadarbību ar dažādiem uzņēmumiem, organizācijām un valsts iestādēm, kuras varētu nodrošināt iespējami lielāku atbalstu.

BIEŽĀK UZDOTIE JAUTĀJUMI

Riga TechGirls ir biedrība, kas atbalsta sievietes un meitenes, lai viņas kļūtu par nākotnes arhitektēm. Pirmā kopiena Latvijā, kuras mērķis ir izglītot un iedvesmot meitenes un sievietes IT jomā.

Pēc LR Ekonomikas ministrijas aplēsēm, līdz 2025. gadam IT jomā trūks 20 000 darbinieku. Tikai 1% sieviešu Latvijā šobrīd strādā IT jomā, ES vidēji 1,4%.

Mēs vēlamies, lai Latvijas iedzīvotāji būtu digitāl-pratīgi, tehnoloģiju radītāji, nevis tikai patērētāji.

Mācības notiks tikai attālināti – viss saturs būs pieejams tiešsaistē.

Jā, pieteikties var tikai vienam apmācību novirzienam: UX Design vai Datu Analītikas.

 • Izpratni par lietotāju izpētes veikšanu un prototipu izveidi mobilajām lietotnēm, tīmekļa vietnēm, fokusējoties uz lietotāju un tā vajadzībām.
 • Būsi apguvusi vai uzlabojusi prasmes darbā ar tādiem rīkiem kā: Figma un Adobe XD.

Apmācību kurss sagatavo dalībnieces, lai varētu uzsākt darbu UX/UI nozares juniora lomās – lietotāja pieredzes pētnieks (UX researcher) un lietotāja saskarnes dizaineris (UI designer).

Kursa saturs ietver gan teoriju, gan praktiskus uzdevumus. Teorija ir pieejama gan lasīšanai, gan video formātā. Kursa ietvaros būs nepieciešams veikt pārbaudes testus par attiecīgo mācību vielu, kā arī praktiski veikt uzdevumus, izmantojot dizaina rīkus Figma un Adobe XD.

Tas nav obligāti. Kursa ietvaros būs pieejama detalizēta informācija par rīkiem, kas būs nepieciešami praktisko darbu veikšanai. Ja tomēr tev ir interese, vari iepazīties ar dizaina rīku Figma: www.figma.com

Tas noteikti var būt kā pluss, apgūstot šo virzienu, bet ne šķērslis (ja to vēl nav), lai attīstītos un gūtu panākumus UX/UI jomā.

 • Tu būsi ieguvusi prasmes: datu sagatavošanā un organizēšanā priekš datu analīzes, datu vizualizēšanā un prezentēšanā, populārāko vizualizācijas rīku izmantošanā u.c.
 • Tu būsi apguvusi vai uzlabojusi prasmes darbā ar tādiem rīkiem kā: tabulu veidošana, SQL, R programmēšanas valoda, Tableau.

Apmācību kurss sagatavo dalībnieces, lai varētu uzsākt darbu juniora lomās – datu analītiķe.

Kursa saturs ietver gan teoriju, gan praktiskus uzdevumus. Teorija ir pieejama gan lasīšanai, gan video formātā.

Daudzas WIT absolventes ir mainījušas karjeru un ieguvušas darbu tieši pateicoties šiem kursiem. Neviens negarantē, ka būs konkrētas vakances, bet iespējas pastāv, viss atkarīgs no mērķa un motiviācijas. Jābūt proaktīvai un vienmēr jāmeklē iespējas. Jādibina kontakti, jo bieži vien labākās vakances sākumā tiek piedāvātas tuvākajā paziņu lokā. Tas jau ir daudz, ka ir pabeigti šie kursi, tas rada padziļinātu ieskatu IT pasaulē un absolvente var iet tādā IT virzienā, kurā saredz iespējas.

Programmas plānotais laiks ir no oktobra līdz decembrim ar papildus atbalstu janvārī. 

Tu varēsi nopietni pievērsties darba meklējumiem, jo būsim iedevuši visus nepieciešamos instrumentus. Varēsi turpināt uzturēt kontaktus ar pārējām dalībniecēm un Riga TechGirls.

Šī programma paredzēta dalībai bez priekšzināšanām.

Kursa programma ir angļu valodā ar iespējamiem subtitriem citās valodās, tāpēc ir nepieciešamas angļu valodas zināšanas.

Aptuveni aprēķinātais laiks ir 10 h nedēļā, Tev pašai šis laiks būs jāsaplāno un jāņem vērā, ka apmācības notiks tikai attālināti.

Jā, veiksmīgi pabeidzot programmu, Tu iegūsi Coursera digitālo sertifikātu, kas apliecinās Tavas zināšanas.

Mēs mācību laikā nodrošināsim gan saturisku, gan tehnisku atbalstu. Tiks organizētas sesijas, kuru laikā dažādu jomu mentori sniegs vērtīgu informāciju un atbalstu. Kursa ietvaros būs pieejami pastāvīgie mentori, kas palīdzēs nepieciešamības gadījumā. Nodrošināsim arī kopienas atbalstu – Tev būs iespēja komunicēt arī ar pārējām programmas dalībniecēm, palīdzēt viena otrai, iedvesmot un sniegt atbalstu.

Datorprasmēm jābūt pietiekošām, lai Tu varētu brīvi izmantot dažāda veida datorprogrammas, pildīt uzdevumus, izprastu IT terminoloģiju, varētu sazināties ar organizatoriem un pārējām dalībniecēm dažādos komunikācijas kanālos, u.c.

Rezultātus Tu uzzināsi sākot ar 26. septembri

Dalībnieces var pieteikties sākot ar 18 gadu vecumu. Maksimālais vecums, lai pieteiktos un mācītos programmā nav ierobežots.

Jā, informāciju ir iespējams mainīt. Tev tikai jāpiesakās ar to pašu e-pastu, ar kuru iesniedzi pieteikumu.

Mask group